Puzzle – przyjemny sposób na naukę!

Wszyscy doskonale wiemy, że zabawa jest najlepszym sposobem na naukę. Nasze dzieci mogą się jednocześnie uczyć i świetnie bawić. Z tego powodu warto wybrać zabawki wysokiej jakości, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o edukacji naszych pociech.

puzzle drewnianeBardzo modne w ostatnim czasie stały się puzzle drewniane. Zabawki te przeznaczone są dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Dla tych najmłodszych powinno się wybrać puzzle złożone z maksymalnie kilku dużych elementów. Dzięki temu zabawa nie będzie skomplikowana oraz, co bardzo istotne, będzie bezpieczna. Zadbajmy też o to, aby kolory oraz obrazki na układance były jak najbardziej przyjazne i spokojne. Dobrym pomysłem będzie wybór puzzli dotykowych przedstawiających różnego rodzaju sympatyczne zwierzątka, które należy połączyć na przykład z obrazkami pokarmu przez nich spożywanego. Jednak w przypadku najmłodszych dzieci (od 1 do 2 roku życia) priorytetem jest bezpieczeństwo.

puzzle gigantStarsze dzieci powinny układać puzzle drewniane lub tekturowe złożone z większej ilości elementów, dzięki temu będą rozwijały swoją cierpliwość i koncentrację. Do wyboru mamy wiele różnorodnych obrazków, jednak warto wybrać te, z których nasze dzieci się czegoś nauczą. Dzieciom w wieku minimum 4 lat można zakupić puzzle składające się nawet z 40 elementów. Bardzo ciekawym produktem jest układanka przedstawiająca paradę zwierząt. Dziecko ma już za sobą naukę o podstawowych zwierzętach, czyli tych w domu czy na wsi, więc może się teraz skupić na tych egzotycznych. Dzięki puzzlom drewnianym parada zwierząt firmy Djeco pozna krokodyla, lwa czy goryla. Jednak już w naszej kwestii jest opowiadanie naszym pociechom gdzie te zwierzęta żyją, co robią, itp. Oczywiście możemy się w tym celu wspomóc książeczkami, które napisane są tak, aby były zrozumiałe przez dzieci.

Jeśli w wieku około 5-6 lat nasze dziecko będzie przejawiało wielkie chęci do bardziej skomplikowanych układanek, możemy zainteresować się puzzlami składającymi się z przynajmniej stu elementów. W tej kategorii bardzo ciekawie prezentuje się zestaw Bitwa piratów. Puzzle te na krawędziach mają namalowane kilkadziesiąt małych obrazków, które mogą być świetnym sposobem na naukę nowych słówek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s