Zabawki djeco – od lat trzech

Zanim kupimy naszej pociesze zabawkę, musimy zwracać baczną uwagę, na to dla jakiego wieku dana zabawka jest polecana. Kupowanie maluszkowi zabawek dla starszych dzieci może być dla niego niebezpieczne, a z drugiej strony kupowanie starszakowi zabawek dla maluchów będzie dla niego nudne i nie będzie sprzyjało rozwojowi dziecka. Im starsze dziecko, tym bardziej potrzebuje większych wrażeń oraz zabawek, które wymagają myślenia – trudniejszych niż w przypadku młodszych dzieci. Dlatego pozwoliłam sobie zaprezentować listę zabawek firmy djeco, które są odpowiednie dla dzieci w wieku lat 3 i więcej.

Moja pierwsza propozycja to Puzzle – Umiem Liczyć – z jednej strony są to zwykłe puzzle, które już dwuletnie dziecko, jednak te puzzle uczą dziecko liczyć – co dla dwulatka jest bardzo ciężkie, ale trzylatek już powinien spokojnie sobie poradzić. Nauka liczenia za pomocą tych puzzli polega na ty, że na każdym wagoniku namalowana jest liczba (na przykład 2) i do tego wagonika należy dołożyć puzzel, na którym znajdują się zwierzęta w liczbie adekwatnej do tej namalowanej – czyli puzzel z dwoma hipopotamami dokładamy do wagonika z numerem dwa.

Puzzle – ulice w mieście ze znakami drogowymi – to świetna układanka dla chłopaka. Po ułożeniu uzyskujemy miasto z ulicami i znakami drogowymi. Chłopczyk może wykorzystać te ulice i znaki do zabawy swoimi samochodzikami.

Gra lotto sensoryczne farma – gra polega na zakręceniu kołem fortuny – przedmiot, który wskaże strzałeczka dziecko ma wyciągnąć z woreczka z zamkniętymi oczami. Taka forma zabawy bardzo rozwija integrację sensoryczną, z którą – jak wskazują badania naukowe – wiele dzieci ma problem.

Zabawki djeco są bezpieczne dla dzieci oraz stworzone są z myślą o tym, by dziecko mogło wszechstronnie się rozwijać poprzez zabawę. W pochmurne dni, kiedy nie można wyjść na dwór, dziecko na pewno przyjemnie spędzi czas z zabawkami djeco.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s