Przykłady zabawek djeco dla dziecka do zabawy w domu

Niezależnie od tego, czy na dworze jest ciepło czy zimno, nie zawsze jesteśmy w stanie wyjść z dzieckiem pobawić się na dworze. Nieraz pogoda temu nie sprzyja, albo po prostu obowiązki domowe sprawiają, że nie mamy na to czasu. Wtedy należy zapewnić dziecku rozrywkę w domu.

Jak to zrobić? Najlepiej za pomocą odpowiednich zabawek. Jakie zabawki będą odpowiednie dla naszej pociechy?

Najważniejsze żeby były bezpieczne. A najbezpieczniejsze zabawki dla dziecka, to zabawki drewniane. Takie właśnie zabawki produkuje firma djeco. Dzisiaj przedstawię trzy propozycje zabaw z dziećmi, przy pomocy zabawek djeco.

Pierwszą jest gra zręcznościowa, która polega na strącaniu kubeczków. Jest to bardzo prosta gra, ale jednak genialna w swej prostocie. Należy ułożyć wieżyczkę z kubeczków, następnie celując piłeczką, strącać kubeczki. Wykorzystując kubeczki i piłkę, można stworzyć wiele innych pomysłów na zabawę. Na przykład można ćwiczyć z dzieckiem pamięć – bierzemy trzy kubki, pod jednym z nich chowamy piłeczkę, następnie mieszamy kubki, a dziecko musi wskazać kubek, w który jest piłka. Wystarczy trochę kreatywności, a za pomocą jednej zabawki stworzymy mnóstwo zabaw dla malucha.

Kolejna propozycja od djeco, to puzzle. Ładne kolorowe elementy układanki z pewnością zwrócą uwagę dziecka. Warto, przed rozpoczęciem układania pokazać dziecku ilustrację tego, co ma wyjść z puzzli. Taka zabawa ćwiczy sprawność wzrokową, pamięć i koncentrację, a także zdolności manualne. Dobrze jednak jest mieć kilka różnych układanek, gdyż jedna szybko się dziecku znudzi.

Dzieci potrzebują różnorodności w zabawach.

I ostatnia moja propozycja – gry typu memory. Czyli innymi słowy wszystkie gry, które polegają na tym, by odwrócić elementy obrazkiem do dołu, następnie odkrywać po dwie karty – jeżeli dwie karty są takie same, można je zabrać. Wygra ten, kto uzbiera najwięcej kart. Takie karty to mogą być, na przykład rybki czy inne postacie, lub obrazki – zawsze ładne i kolorowe, by dziecko było nimi zainteresowane. Dla starszych dzieci, można pokusić się o obrazki, które są podpisane. Na przykład, na ilustracji mamy kwiatka z podpisem rododendron – dzieci oprócz pamięci i koncentracji uwagi wzbogacają również swoje słownictwo i uczą się trudnych wyrazów.

Firma djeco wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i dziecka i tworzy zabawki przyjazne naszym pociechom. Stwarzają one warunki do rozwoju, ale – co najważniejsze – do wielu godzin wspaniałych spędzonych na wspaniałej zabawie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s