Bezpieczeństwo zabawek dla maluchów

Rodzice zazwyczaj bardzo dobrze wiedzą, jakie zabawki kupić swoim dzieciom, by były bezpieczne i by nie mogły zaszkodzić ich pociechom. Z pewnością zdobyli już w tym względzie pewne doświadczenie. Często jednak nie jesteśmy rodzicami, a stajemy w obliczu zadania, jakim jest kupienie dziecku prezentu. Możemy mieć przecież dzieci w rodzinie lub u znajomych, którzy zaproszą nas, na przykład, na urodziny dziecka.

Wybór zabawki dla malucha jest trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Nie wystarczy wejść do sklepu, wybrać coś, co nam się spodoba i gotowe. Szczególnie ciężko wybrać zabawkę dla dzieci w wieku do dwóch lat, ponieważ większość zabawek dla nich jest niebezpieczna. Maluchy w tym wieku mają tendencję do poznawania świata za pomocą smaku i dotyku – innymi słowy wkładają do buzi wszystko, co im się nawinie pod rękę. Dlatego trzeba uważać, aby zabawki były odpowiednio duże. Na szczęście na większości opakowaniach widnieje informacja na temat wieku dziecka, do jakiego zabawka pasuje.

Mimo to warto dowiedzieć się więcej. Na przykład niektórzy rodzice są eko i nie tolerują innych zabawek niż drewniane, ponieważ nie chcą by ich dziecko dotykało językiem przedmiotów plastikowych lub z sztucznego tworzywa.

Zabawki drewniane są ekologiczne i bezpieczne dla dziecka. Osobiście polecam układanki drewniane. Nie dość, że są bezpieczne, to dodatkowo uczą i bawią. Z okazji zbliżających się świąt można dziecku kupić drewniane puzzle, na przykład w kształcie choinki. Są również inne rodzaje, na przykład puzzle drewniane magnetyczne lub puzzle dotykowe usprawniające integrację sensoryczną.

Układanki drewniane, to tylko jeden z wielu pomysłów na ekologiczne zabawki. Warto zapytać ekspedientkę – na pewno doradzi. Zachęcam również do szukania informacji w Internecie o ekologicznych zabawkach i ich rodzajach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s