Instrumenty muzyczne dla dzieci

Co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka? Na pewno muzyka! Bardzo ważne jest aby dziecko cały czas na różne sposoby miało styczność z muzyką. Już kiedy jesteśmy w ciąży to jakiej muzyki słuchamy ma znaczenie.

Podobno bardzo dobry i relaksujący wpływ na dziecko ma muzyka klasyczna. Również w późniejszym czasie warto zadbać o różne formy muzyki. Możemy słuchać muzyki, wspólnie śpiewać, grać na różnych instrumentach oraz odkrywać nowe dźwięki. Chciałabym bliżej skupić się na rożnych instrumentach, które warto poznać i umożliwić dziecku tworzenie na swój własny sposób muzyki. Przedstawię wam kilka ulubionych instrumentów muzycznych moich dzieci.

Drewniany bębenek – można wydobywać z niego na prawdę wspaniałe dźwięki. Świetnie sprawdza się również w towarzystwie innych instrumentów, dzieciaki mogą także wspólnie tworzyć melodie przy użyciu kilku różnych instrumentów muzycznych. Bębenek, który zagościł w naszym domu wykonany jest z drewna kauczukowego i ma wspaniałe kolory 🙂

drewniany-bebenek-kolorowy-pintoy

Drewniany ksylofon – ksylofon, który my posiadamy wykonany jest z drewna, ma metalowe klawisze oraz drewniane pałeczki. Wykonany jest na kształt misia, wygląda bardzo ładnie co dodatkowo zachęca dzieci do używania go. Za pomocą ksylofonu można stworzyć na prawdę ciekawe dźwięki.

drewniany-ksylofon-mis-tidlo

Drewniana trąbka – kolejny instrument muzyczny dla dzieci, który znaleźć można w naszym domu to drewniana trąbka. Zapewnia dzieciom nie lada rozrywkę, jest łatwa w obsłudze, maluch może na niej bez problemu grać i cieszyć się wspaniałą zabawą. Trąbka jest drewniana co jest bezpieczne dla dziecka.

drewniana-trabka-sevi

Każdy z tych instrumentów jest inny ale łączy je wspólna cecha, piękne kolory, drewniane wykonanie i wspaniała muzyka, która się z nich wydobywa. Możemy wybrać jeden instrument albo kilka. Może to być również gitara, pianino, banjo lub inny instrument, ważne aby dziecko miała możliwość przebywania z muzyką i tworzenia jej. Poprzez muzykę może wyrazić swoje uczucia i emocje, pokazać, że jest smutne lub zadowolone. Jest to bardzo istotne, pamiętajmy więc, że muzyka powinna być w mniejszym lub większym stopniu częścią życia malucha.

A tutaj przedstawione przeze mnie instrumenty muzyczne dla dzieci :)))

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s