Zabawy dla niemowlaków

Tym razem chciałabym przedstawić wam propozycje na zabawy z niemowlakami. Dobrze zadbać o rozwój dziecka już od samego początku, te zabawy na pewno przyniosą pozytywne efekty i wpłynął n rozwój ruchowy jak i psychiczny malucha. Oczywiście nie trzeba wdrażać od razu wszystkich zabaw i nieustannie bawić się z dzieckiem, ale dobrze poświęcić trochę czasu i zająć malucha ciekawą zabawą. Zabawy te przeznaczone są dla dzieci od 6 do 12 miesiąca. Sprawdźcie kilka moich propozycji 🙂

Poznajemy dźwięki

Możemy dać maluchowi do ręki drewnianą łyżkę i pokazać, że jeśli nią uderzymy przykładowo w garnek to usłyszymy dźwięk. W ten sposób nauczymy malucha wydobywać dźwięki i poznawać muzykę.

Gdzie to jest?

Bierzemy maskotkę lub inna zabawkę i pokazujemy dziecku tak aby zwróciło na tą zabawkę uwagę. Następnie zabawkę powoli chowamy ale tak aby dziecko widziało gdzie ją chowaliśmy, a po chwili wyciągamy i mówimy tu jest zabawka. Możemy powtórzyć taką czynność kilka razy, a następnym razem zaangażować malucha aby pokazał gdzie jest zabawka.

Zagubiona rączka

Maluchy często nie lubią ubierania, dlatego warto zamienić je w zabawę. Możemy schować do rękawa rączkę malucha i zapytać „gdzie jest rączka”, a za chwilę ją wyjąć i powiedzieć „o tutaj jest rączką”. Dzieci bardzo lubią takie zabawy, dzięki temu ubieranie będzie o wiele przyjemniejsze dla każdego z was.

Poznawanie zabawek

Do dużego pudełka wrzuć dużo różnych zabawek, najlepiej aby zabawki były różnych faktur, kształtów i wielkości. Niech maluch po kolei wyciąga zabawkę z pudełka, a Ty mów mu co właśnie wyjął. Opisuj do czego służy zabawka i jak się nazywa. Maluch zainteresuje się, będzie poznawał i zapamiętywał nowe zabawki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s