Organizacja grilla – jak włączyć dzieci w przygotowania

Piękna pogoda za oknem zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, a grill to bardzo przyjemny sposób na spędzenie czasu na dworze. Organizacja grilla to zadanie nie tylko dla rodziców, można zaangażować w to także dzieci. Jak podzielić zadania żeby było sprawnie, przyjemnie i bezpiecznie?

Dużo zależy od wieku naszych pociech, musimy przydzielić im takie zadania aby się nie nudziły i nie zrobiły sobie krzywdy. Przygotowanie stołu to fajne zadanie, które mogą zrobić dzieciaki, dobrze sprawdzą się plastikowe naczynia i sztućce. Jeżeli chcemy rozwijać kreatywność naszych maluchów, można dodatkowo pomyśleć o kolorowych dodatkach takich jak słomki czy serwetki. Niech dzieci użyją swojej wyobraźni i pięknie udekorują stół, będą świetnie się bawić i kreatywnie działać. Dzieciaki możemy zaangażować także do pomocy przy przygotowywaniu jedzenia, tą czynność jednak lepiej aby wykonywały wspólnie z dorosłymi. U nas w domu dzieciaki przygotowują stół, ja jedzenie, a mąż grilla, dzięki temu wszystko idzie sprawnie i możemy cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Organizacja grilla dla większej grupy osób zazwyczaj przebiega w podobny sposób, dzieciaki są dumne i mogą pochwalić się swoją samodzielną pracą. Dobrze jest znaleźć zadanie, które mogą wykonać samodzielnie, kiedy goście ich chwalą wzrasta samoocena, co jest bardzo istotne dla odpowiedniego rozwoju naszych pociech. Innym zadaniem, które możemy wyznaczyć dziecku jest upamiętnienie imprezy i sfotografowanie gości. Wybierzmy niedrogi aparat, który poradzi sobie z zadaniem. Dziecko robiąc zdjęcia gościom zintegruje się z nimi i będzie miało z wszystkimi kontakt. Dajmy maluchom wolną rękę i nie kontrolujmy bez przerwy, niech same się wykażą i kombinują, a jeśli nie wyjdzie nic się nie stanie, zawsze będzie kolejna okazja.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Organizacja grilla – jak włączyć dzieci w przygotowania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s