Wózek dla lalek dla chłopca?

Dziewczynki bawiące się od czasu do czasu samochodzikami nikogo nie dziwią, kiedy jedna chłopiec bawi się lalkami i wózkiem dla lalek dla wielu osób jest to problemem. Dlaczego postanowiłam o tym napisać? Ponieważ mój synek przez jakiś czas bardzo chciał wózek dla lalek. Na podwórku bawił się z dziewczynkami i pożyczał od nich wózek, niestety niektóre mamy podchodziły do tego sceptycznie. Jeszcze gorzej było z babciami pilnującymi dzieci na podwórku „Jak to żeby chłopiec bawił się wózkiem dla lalek”. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy kupić chłopcu taką zabawkę?

Po pierwsze należy wspomnieć, że w zabawie lalkami czy wózkiem nie ma nic złego. Taka zabawa uczy odpowiedzialności i świadczy o tym, że dzieci są troskliwe. Sugerują nam podział dla dziewczynek lalki, a dla chłopców autka, ale przecież nie można zmuszać dzieci aby robiły coś czego nie chcą. Jeżeli rodzic obawia się o orientację swojego malucha to zabieranie zabawek i zmuszanie go do czegoś czego nie lubi na pewno jej nie zmieni. Dziecko będzie dusiło wszystko w sobie i po prostu będzie nieszczęśliwe, a przecież na szczęściu naszych pociech najbardziej nam zależy.

Ja mojemu synkowi zakupiłam wózek dla lalek. Zdecydowałam się jednak na wózek bardziej uniwersalny, znalazłam taki, który pasuje i chłopcu, i dziewczynce. Wybór takiego wózka pozwolił nam uniknąć nieprzyjemnych komentarzy, a synek chętnie zabierał go na spacery. Teraz fazę wózka ma już za sobą, a ja wiem. że w przyszłości będzie świetnym i troskliwym ojcem.

drewniany-wozek-dla-lalek-troll-sirch

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Wózek dla lalek dla chłopca?

  1. Super pomysł z takim uniwersalnym wózkiem 🙂 W ogóle miło się czyta blogi rozsądnych ludzi, którzy wiedzą, że orientacja jest w człowieku i zabawki nie mają na to wpływu. Gratuluję racjonalnego podejścia, którego brakuje tak wielu rodzicom 🙂 Pozdrawiam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s