Organizacja urodzin

Zorganizowanie urodzin nie jest tak łatwe jak niektórym może się wydawać, trzeba dobrze przygotować się na wszelkie niespodzianki bo jak wiadomo z dziećmi różnie to bywa. Najpierw trzeba podjąć decyzję czy organizujemy imprezę urodzinową u siebie, a może wynajmujemy jakieś miejsce. Ja osobiście wolę swój teren, chociaż jest trochę przygotowywań i sprzątania.

Organizacja imprezy poza domem. Oczywiście najpierw musimy ustalić liczbę gości i budżet przeznaczony na imprezę. W tym wypadku mamy mniej roboty ale trzeba liczyć się z zamieszaniem, które ciężej opanować w nieznanym miejscu. Dobrze wcześniej się rozejrzeć i zastanowić czy w wynajmowanym miejscu są wszystkie rzeczy potrzebne dzieciakom.

Organizacja imprezy w domu. Znacznie oszczędzimy na budżecie. Jeśli jednak mamy bardzo mało miejsca w domu lepiej wybrać inne miejsce. Ja osobiście jestem zwolenniczką imprez domowych, mam kontrolę nad przebiegiem zabaw i czuje się pewniej. Przygotowania do imprezy też mogą być przyjemne. Warto zaangażować dzieci do robienia dekoracji i małych przekąsek. Posiadaczom ogródków polecam imprezę na świeżym powietrzu.

childrens-birthday-643311_640

Na co warto się przygotować? Dzieci mają dużo energii i zawsze jest ich wszędzie pełno. Dobrze mieć w domu zaopatrzoną apteczkę w razie jakiegoś stłuczenia. Jeżeli rodzice nie zostają z dziećmi to powinniśmy spisać numery wszystkich rodziców w razie problemów. Sprawdźmy czy w domu na widoku niema niebezpiecznych rzeczy np. nożyczek, to na nas spoczywa odpowiedzialność opieki. Jeśli chodzi o jedzenie dobrze dopytać wszystkich rodziców czy dzieci nie są na coś uczulone albo czy jest coś czego nie powinny jeść.

Zabawa urodzinowa to duża przyjemność ale też ciężka praca dla rodzica. Oczy trzeba mieć dookoła głowy 🙂 Dobrej i bezpiecznej zabawy.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Organizacja urodzin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s